Ben Artık Buyum| Aslan’da Yeniay: 8 Ağustos 2021

Kendi merkezimizde olmakla kollektifle elele, işbirliği içinde olmak arasındaki gelgiti hissettiğimiz bir zaman dilimindeyiz. Kalbimizin sesini dinlemek, o cevherden hareket edip yürekli davranmak, ışığı üstümüze çekmek, buradan konuşup iletişim kurmak Aslan döneminin vurgusunu yansıtıyor. Sabit nitelikli, ateş elementi.

Karşısındaki Satürn ve Jüpiterli Kova vurgusu ise sorumluluğu bütünün hayrı için almak, birlikte büyümek, eşitliğe inanmak için bizi kollektif yöne çekiyor. Sabit nitelikli, hava elementi.

Öte yandan bir de kontrolümüz dışındaki sert sürprizler var. Doğanın, kaynakların, fiziksel dünyanın yüzümüze yüzümüze çarptığı gerçekler. Boğa’daki Uranüs’ün deprem nitelikli şoklamaları. Değişmeden devam etmeye, bildiğimiz konfor alanına sığınmaya çalıştıkça ‘hayır!’ diye isyan eden somut yansımalar. Sabit nitelikli, toprak elementi.

Her sürpriz bizi beklenmedik bir ‘koparış’a sürüklediğinde bir boşluk oluşuyor. Bazen acı ve yaralayıcı bazen silkeleyici ve uyandırıcı.

Neyse ki bu kadar sabitliğe ve yatıştırıcı su elementinin eksikliğine rağmen değişken nitelikli toprak elementi Başak’taki Mars ve Venüs bizleri sapla samanı ayırmanın, verimlilik eksenli çalışmanın esnekliğini bir nebze veriyor. Yine de atmosfer sıcak, kuru, sabit. Aslan. Onu hem harlayan hem kısıtlayan hava ise aktif. Kova.

8 Ağustos 2021 Pazar akşam 16.50’de 16 derece Aslan’da Güneş ve Ay kavuşarak kendi merkezimizi tüm bu gerçekliklerle şimdi yeniden bulup tohum atmak üzere bir başlangıç kapısına işaret ediyor.

Kalbimin merkezinden bildiriyorum, tamam. Benliğim, cesaretim, yüreğimin sesi, özü, sözcüklerim size ulaşıyor mu, tamam. İsyanlardayım, artık bıktım bu sabitlikten, süreklilikten, ataletten, tamam. Cesaret edip sahneye çıkmakla korkup grubun içinde seyirci kalmak arasında donuyorum. Ya da belki merkezimi beni temsil eden grubun merkezine taşıyıp grupla birlikte ortak bir merkezle büyüyorum. Bunu yapabilirsem korku ekseninden çıkıp sorumlu bir eksene kayabiliyorum. Çünkü ben benim, virgül, biz de biziz. Amalarım, itirazlarım çok. Ve benlerden oluşan bizi oluşturmanın yolu kendi kalbimin özüyle birlikte atacak kalpleri biraraya getirmekte. Bunu hep bildiğim sahne ve oyundan, alıştığım zihinsel kalıplardan çıkarıp başka bir şekilde yaratarak, başka bir şekilde oynayarak, başka bir şekilde düşünerek, başka bir gelecek çizerek yaratmakta. Olmadı mı? O zaman hadi toplu isyan. Bireysel de olur. Ama ucu yine de topumuza değer, bundan kaçışım yok, tamam.

Faydalı olmak için mücadele ediyor, kendimi böyle değerli hissediyorum, tamam. Geçmişimle geleceğimin arasında, ilişkilerimin karmasında inanç-mantık, deneyim-bilgi karşıtlığına sağlıklı bir irade ortaya koyarak, mükemmel olmasa da elimden gelenin en iyisi için çabalayarak katkıda bulunuyorum, tamam. Belki ilişki ve değerleri biraz idealize ediyor, hizmet etmekle feda etmek arasındaki ince sınırda salınıyorum, tamam. Yeter ki birlik hayallerim gerçek değere dönsün, değerli hizmetlerim hayalkırılığı ve hüsran olmasın.

Sabianlar da bana yol gösterip diyorlar ki;

GÖNÜLLÜ BİR KORO PROVA ETKİNLİĞİ DÜZENLİYOR

Bu sembol topluma iyilik ve ışık getirmek amacıyla biraraya gelen insanları, herhangi bir ödül beklentisi olmayan verici ruhları ifade ediyor. Büyük olaslılıkla sizin gibi düşünenlerle birlikte olma ihtiyacı duyuyorsunuz. Maneviyattan alacağınız keyif ve paylaşılan inançları ifade etme fırsatlarını değerlendirin. Birlik olmuş seslerin, ister ciddiye alınsın ister ödüllendirilsin ister birliktelikleri topluma fayda getirsin, hepsinin duyulmasına ihtiyaç var. Şarkı söylemek ve sesinizi çıkarmak insanları eğlendirebilir ve onlara iyi gelebilir. Başkalarıyla sosyal aktivitelere girerek ışık getirmek ve ilgili herkesi neşelendirmek için şansınızı deneyin.

Bu güçlü ve sürprizli başlangıç eşiğinde dururken yakıcı değil göz kamaştırıcı özümüzle buluşalım, sahnemize adım atıp ‘ben artık buyum’ diyelim, kendi sahnesine hizalanarak adım atan her bir yürekle elele tutuşup birlikte büyüyelim. Hepimiz biriciğiz, hepimiz beraberiz. Tek başımıza ve birbirimize kükremekle merkezimizde ve birlikte kükremenin farkını ve titreşimini dalga dalga hissedelim. Yaraların şifası işte burada.

7 Ağustos 2021 Cumartesi, 21.30 İstanbul: Ay Aslan’da Güneş’le kavuşmaya hazırlanırken