Neslihan Kazdal

DikenR

1974 İstanbul doğumluyum. Üsküdar Amerikan Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Mütercim Tercümanlık’tan mezun olduktan sonra Paris Amerikan Üniversitesi’nde Uluslararası Pazarlama okudum. On dört yıl çeşitli reklam ajanslarında müşteri ilişkilerinde yönetici olarak çalıştım. 2010’da profesyonel hayatı bıraktım.

Gökyüzü çocukluğumdan beri bir gizem kaynağı oldu. Uzayda yaşayabilmeyi hayal ederdim. Bilim kurgu filmleri, beraberinde gelen gezegenler, yıldızlar, dünyadışı yaşamlar, canlılar ilham alanlarımdı.

İş hayatında almaya başladığım astrolojik danışmanlık beni gökyüzünün insan ruhuyla birleşen dünyasına yaklaştırdı. Gökyüzü bu dünyada bedenlendi, kişisel bir kendini öğrenme yolculuğuna dönüştü.

Mesleki eğitimim olan ‘yabancı dil ile köprü kurma’ ise hayatımın hep doğal olarak içinde yer aldı. Dil öğrenmeye her zaman meraklıydım, merakım halen sürüyor. Astrolojinin sembolik dili de bana yepyeni dünyaların kapılarını açıyor.

2011’de psikolojik astroloji üstüne özel ders almaya başladım. İki sene süren temel, orta ve ileri seviye eğitimlerin ardından danışmanlığa adım attım. Eğitimim danışmanlık ve yorumlama sanatıyla ilgili süpervizyonla devam etti, kendim de danışan olarak profesyonel destek aldım.

Astrolojiyle hayatıma psikoloji, edebiyat, yaratıcı yazı, yoga, meditasyon gibi alanlar girdi. Halen katıldığım yurtiçi-yurtdışı konferans, seminer ve eğitimlerle alanımı desteklemeyi sürdürüyorum.

2020 yılında uluslararası geçerliliği olan bir unvan almaya karar verip Londra’daki Mayo School of Astrology’nin online diploma programına dahil oldum. İki sene boyunca ileri seviye yorumlama, analiz ve danışmanlıkla ilgili gerekli modülleri tamamlayıp raporlarımı teslim ettim. Natal astroloji üzerine hazırladığım dokuz bin kelimelik bitirme projemin ardından Mart 2023 itibarıyla onur derecesiyle diplomamı almaya hak kazandım.

Astroloji kadar benim için kıymetli bir de kişisel blogum var. Bazen astroloji gözlükleriyle bazen içe bakış metinleriyle süreklilik içinde yazıyorum. Yazmayı seviyorum.

2013’ten beri astroloji danışmanlığı veriyor, danışanlarımla yüzyüze görüşerek seans yapıyorum. İstanbul dışındakilerle görüntülü görüşme üzerinden bu sistemi uyguluyorum. Astrolojiye bir sonuç değil, süreç olarak bakıyorum. Kişinin bütünlenmesi ve potansiyelini gerçekleştirmesine dönük çalışıyor, önündeki farklı pencereleri gösterme niyetiyle ortama taşıyorum. Müdahalesiz, yargısız, olduğu gibi bir gerçeklik ve objektiflik ekseninde karşılıklı sohbet ettiğimiz bir alan açmayı ve tutmayı hedefliyorum.

Danışmanlık için lütfen mail atın.

uranesinfo@gmail.com