Neslihan Kazdal

Madrid 055

1974 İstanbul doğumluyum. Üsküdar Amerikan Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Mütercim Tercümanlık’tan mezun olduktan sonra Paris Amerikan Üniversitesi’nde Uluslararası Pazarlama okudum. Uzun yıllar reklam ve iletişim sektöründe çalıştım, akabinde profesyonel hayatı bıraktım.

2011’de psikolojik astroloji üstüne özel ders almaya başladım. Astrolojiyle birlikte hayatıma psikoloji, edebiyat, yaratıcı yazı, yoga, meditasyon gibi eğitimimi besleyen alanlar girdi. Çeşitli atölyelere katılarak birbirini desteklediğini düşündüğüm bu öğrenim süreci takip ettiğim yayınlar, izlediğim seminerler, yaptığım okumalar ve kişisel hayatımda birebir gözlemlediğim deneyimlerle astroloji eğitimimin bir parçası olarak halen devam ediyor. Astrolojiye bir sonuç değil, süreç olarak bakıyorum.

Altı senedir astroloji danışmanlığı veriyor, birebir seans yapıyorum. Kişinin bütünlenmesi ve potansiyelini gerçekleştirmesine dönük çalışıyor, önündeki farklı pencereleri gösterme niyetiyle ortama taşıyorum. Müdahalesiz, yargısız, olduğu gibi bir gerçeklik ve objektiflik ekseninde karşılıklı sohbet ettiğimiz bir alan açmayı ve tutmayı hedefliyorum.

Tüm bu evrilme sürecinde kişisel blogumda içe bakış metinleri yazarken astroloji gözlükleri ve döngüleriyle bu içeriği destekleyerek yedi seneyi doldurdum. Şimdi bu yola çıkışın bir Satürn evresiyse, sadece astroloji yazdığım bir platformun ihtiyacını görerek temeli burada atıyorum.

uranes gözlemevi.

Hoş geldiniz.

Neslihan Kazdal – Eylül 2018