Ne Dediler

Her türlü bilginin elimizin altında olduğunu düşündüğümüz bu evrede neden kalkıp bir astrologa uğramak gereksin ki? Bu ve benzeri soruları yakın çevremden çok duymuş biri olarak pozitif veya negatif ikna edici bir cevabımın olmadığını fark ettim. Neslihan’ın seansına dahil oluncaya kadar farketmediğim şey ise, o güne kadar bu işi akıl, kalp ve bilgi bütünlüğünün ötesinde kendi perspektifini imza olarak koymaktan çekinmeyen bir uzman ile karşılaşmamış olmammış.

Sıkıcı bir cümle oldu, şu örnekle anlatmaya çalışayım: Türk Marşı. Mozart’ın eseri. Notalar belli. Matematiği aynı. Orjinalde bir klasik müzik eseri. Ama hiç Ceza’dan dinlediniz mi? Peki ya Fazıl Say’dan?

Tüm melodi orada olmasına rağmen, özellikle öne çıkarmak istediği bölümü kendince yorumlaması ve bunu yaparken size bambaşka bir ufuk ve coşku vermesi. Bence bir virtüözü bir yorumcudan ayıran en önemli özellik bu: Analizine kendi yorumunu katmaktan çekinmemesi ve bunu bir stille yapması.

Neslihan’ın perspektifinden kendi hayat haritamı dinledikten sonra, müptelası oldum diyebilirim. Çünkü onun anlatımından sonra, sadece his olarak yüreğimde kalmış bir takım yaşanmışlıklar farklı bir gerekçeler bütününde açıklığa kavuştu.

Hepsini geçtim, yüz yirmi dakika boyunca kendi hayatınıza odaklanarak sımsıcak, dostane bir sohbete dahil olmak bence emsalsiz. En son bu kalitede bir sohbeti kiminle yaptınız?

SELDA

.

Uranes Gözlemevi, hayatın bize sunduğu fırsat alanlarını, daha detaylı düşünmemiz gereken konuları, tüm açılarıyla gözlemleyen ve bu gözlemi de sadece astro bilimle değil, psikolojiyle de harmanlayıp sunan, disiplinlerarası bir bakış açısıyla hayata bakmamızı sağlıyor.

Sevgili Neslihan, hangi yollarımın açık, hangi yollarımın zamana ihtiyacı olduğunu gösterirken her daim başka bir gözle bakıp düşünmemi sağladın. Son beş yıldır her yıl sonu, bir sonraki yıla baktığımız seanslarımız yıl boyunca rehberim oluyor…Teşekkür ederim.

SEDA

.

Öncelikle bunun bir fal olmadığını belirtmek isterim. Kişinin kendisine özel yaşadığı, yaşamış olduğu ve gelecekte yaşama ihtimali olabileceği muhtemel olayların bir bütünü olarak tanımlayabilirim. Yaklaşık 3 saat süren sıkılmadan dinleyeceğiniz bu anlatımın sonucunda size kendinizin farkında olmadığı, fakat dinledikçe ve düşündükçe kendinizle bağdaştırdığınız size sizi anlatan, bittiğinde de keşke bitmeseydi dediğiniz bir sohbet havasında geçen bilgilendirici muhteşem bir deneyimdi. Bütün bu sohbet esnasında konuşulanların (isteğe göre) kaydedilmesi de sonradan dinlediğinizde olayları daha iyi hazmedip farklı çıkarımlar yapabilmenize olanak sağlıyor. Herkesin deneyimlemesini tavsiye ederim. Bir kez daha teşekkürler Neslihan.

BAHADIR

.

Gerçekte bir yıldız tozu olduğumu öğrenince değişti dünyam. Yıldızlardan gelip yıldızlara gideceğim fikriyse içimdeki yıldızları ve gezegenleri tanımaya götürdü beni. Kendimi tanımanın ve özüme yaklaşmanın en değerli araçlarından bir tanesi yıldız haritamı incelemek oldu. Benim için Neslihan ise bu haritayı yorumlayan en temiz ve derin gözlerden birisi. Derim ki hiç bekleme, Neslihan ile dal içindeki fantastik mitolojiye. Buldukların ve duydukların birer ömürlük ışık olacaktır.

EZGİ

.

Astrolojiye özel bir merakın var mı deseler, samimi cevabım hayır olmalı sanırım. Bu konuda uzun uzun düşünmüşlüğüm dahi yok, ama söz konusu kendim olunca, olduğumu, olamadığımı, olmak istediğimi, ertelediklerimi, yapabildiklerimi, sahip çıktıklarımı falan düşününce astroloji dahil olmak üzere birçok disiplin ilgi alanıma giriyor. Bu nedenle yıllar evvel astroloji seansı almaya merak sarmış, alan arkadaşlarımı ilgiyle dinlemiş ve “evet kesinlikle bana göre, denemeliyim” demiştim. Hayatımın bir şeylere gebe dönemleriydi sanırım, fazla düşünmek istememeler, korkmalar, bilmek istememeler, rutine tutunmalar, çok çalışmalar derken bilerek erteledim. Korktum yüzleşeceklerimden. İnsan ciddiye alınca korkuyor bence. Bir gün dedim ki; zamanı geldi, gidiyorum. Aldım randevumu. Hazırdım. Bence bu yolun yarısı, ama tabi yolun bir kısmı da astroloğunuzun size özel hazırlanması. Yani sabırla bekleyeceksiniz. Bence işi güzelleştiren bir süreç. O hazırlanırken siz de hazırlanıyorsunuz bir taraftan aslında. Sonra seans günü geldi. Kendime ayırma günü ilan ettim. İyi hissettiğim, sevdiğim rahat bi şeyler geçirdim üzerime, çaldım kapıyı. Huzurlu bir ev, o huzurla uyumlanmış, dünya tatlısı bir köpek ve astroloğum. Sakin, dingin karşıladılar beni. Kahvemi, suyumu aldım. Kayıt istemem dedim, can kulağıyla dinlemeyi tercih ederim. Anlattı, sordu, anlattı, sanki döktük içimi, dünyamı odaya, sonra bazı parçaları alıp inceledik. Bazı dönemlere dikkatimi çekti, bazı dönemlerdeki hırçınlıklarıma, kırgınlıklarıma ayna tuttu, nedenlerini anladım. Geleceğe ya da potansiyellere diyeyim dair söyledikleri bana plan, yol adı neyse birtakım ışıklar yaktı. Notlar aldım. Sonra döndüm döndüm baktım. Aylar sonra sıkıştığımda, bi kahve alıp (evet hep bi kahve alırım) notlara bi daha baktım. Bazen sakinleyip güldüm, haaa bak bundan olabilir diye. Bence güzel oldu bu seans, çok değdi onun emeğine, benim beklentime diye düşünüyorum. Özetle: olasılıkları, potansiyelimi hatırlattı, inatla kırmadığım bakış açılarımı da notlarımla götürmüşüm o gün yanımda, yeniden bakınca kırılmalar, rahatlamalar başladı. Lazım bence ara ara. Farkındalık artırmaya, kendini kaybettiğin rutinde, hatırlamaya. Bir nevi terapi de olabilir kimi için bana öyle geldi ya da.

Çok teşekkür ederim, bu güzel seans için. En önemlisi de içten, uzman yaklaşımın için. Yazdıklarımdan bir kaçına; “olur bana da bazen” diyen herkese de tavsiye ederim. Ben ilgilisi değilken, böyle fayda gördüysem araştıranı, meraklısı için daha da güzel bir yolculuk olabilir.

FULYA

.

Astrolojiye çok çok uzaktım. Neslihan’la tanışıklığımızda farklı pencerelerden beraber düşünmelerimizde, temaslarımızda astrolojiye psikolojiyi de katan yanının da kolaylaştırıcılığıyla düşünmeye duyguya gökyüzünün katkılarını hissettim. Çalışmasındaki titizliği ve ciddiyeti seanslarda kendiliğinden serbestçe birlikte çalışmaya açık yanı ile birleşiyor. Zaman akıp gidiyor. Farklı bir deneyimi, keyifli bir ilki Neslihan ile yaşadım. Yeraltı karanlıklarıyla ilgilenen, başını gökyüzüne pek de kaldırmayan benim gibi biri için yeni bir dilde ama bir yandan da çok tanıdık olan kendi üzerime düşünme alanları oluştu.

YASEMİN