Mars Oğlak’ta (16 Şubat – 30 Mart 2020)

İrade, istek, mücadele ve öfke gezegeni Mars 16 Şubat’ta 14.30 itibarıyla Oğlak’a geçiyor, Mart sonuna dek burada kalacak.

Oğlak’ta güçlü bir konumda olan Mars pragmatik ve hedef odaklı çalışır. Bu bir buçuk aylık dönemde mücadelemizi sonuç almak, başarmak, üstesinden gelmek üzere ortaya koyabiliriz. Azimli, yapıcı, kalıcı bir irade söz konusu olabilir. İsteklerimizin gerçeklik, irademizin somutluk, öfkemizin yaratıcı bir pratiklik içinde çalışacağını ifade edebiliriz. Gölge yönüyle fazla oldurmaya, zorlamaya, hırsa da kapılabiliriz. Hedefe dönük hareket ederken süreci kaçırabiliriz, dikkat.

25 Şubat Mars-Güney Ay Düğümü kavuşumu: Geride bırakılacak kuru katı görev odaklı kalıplara dair bir mücadele ve istek kendini gösterebilir. Kullanmaya değer.

20 Mart Mars-Jüpiter kavuşumu: Sonuç ve başarma odaklı mücadele ve yaratıcılık desteklenebilir, üstesinden gelmeyeceğimiz şey yok gibi çalışabiliriz. Öte yandan bu azmi abartabiliriz de.

22-23 Mart Mars-Plüto kavuşumu: Hedef ve sonuç elde etmek için her ne pahasına olursa olsun, sonuna dek azimle sebatla uğraşabilir, mücadele verebilir, içimizdeki güce dayanarak kapasitemizin zirvesini sergileyebiliriz. Öte yandan yıkıcı, zulmeden, gözükara bir tavırda, durdurak bilmeden hareket edebiliriz. Gücü nereden (içerden/dışardan) aldığımıza ve nasıl kullandığımıza (dönüştürücü/manipülatif) bakmakta fayda var.

Somut ve kalıcı şeyler başarmak için zaman bu zaman.
Her ne kadar hemen ardından Merkür retroya girecekse de belki arka planda biraz içe odaklı kalmayı hatırlatarak bu ‘şimdi neyin üstesinden geliyoruz’ tavrını yumuşatmaya yarayabilir. Üstünde durmaya değer.

MAOglak