Venüs Yay’da (1 – 26 Kasım 2019)

Akrep arketipinin derin sularında, hem de Merkür retroyla ağır ağır ilerlerken biraz iyimserlik, biraz yeryüzünden yukarı yükseliş, biraz neşe, ışık, renk.

İlişkiler, aşk, değerlere bakışımız önümüzdeki bir ay deneyime girdiğimiz, süreçte kaldığımız, maceracı bir ruhla keşfettiğimiz, araştırdığımız sürece, anlam atfettiklerimizle ifade bulacak. Uzak diyarlara seyahatler, yabancı kültürlerle etkileşim, yüksek eğitim alanlarına girişle kendimizi değerli hissedebiliriz. İlişkilerimiz ve diğeriyle diyalogumuzda iyimser, hevesli, ateşli bir tavır sergileyebiliriz. Öte yandan para konusunda bonkör davranabilir, açılmaya müsait olabiliriz.

Hayatın karanlık ve gizemli hakikatinin araştırması ve açığa çıkarılması için dip kuyularda gezinirken kafamızı yukarı kaldırıp yavaş yavaş yüzeye çıkmaya hazırlayan ışığı görebiliriz.

Yine de dikkat. Fazla ışık göz kamaştırır! Hoşgörü ve sevgi alışverişinde kibirli ve üstten bakan hallere de girebiliriz. Ahkam kesip yargılamalara da davranabiliriz. İyimserliği ilişki ve sevgide sadece kendi tarafımıza bahşedebiliriz. Eh, gölge dediğin ışık olan yerde yansır.

VEYayda