Merkür Akrep’te Geriliyor (31 Ekim – 21 Kasım 2019)

İletişim, düşünceler, kısa yolculuklar ve zihinsel faaliyetlerin temsilcisi Merkür 30 Ekim’de Akrep’te durağanlaşıyor, 31 Ekim’de gerilemeye başlıyor.

Önümüzdeki 22 gün düşüncelerimizi içe yönlendireceğimiz, derin kişisel analizlere girebileceğimiz, çözülmemişlere odaklanabileceğimiz bir yavaşlama dönemi.

Her Merkür retro dönemi geldiğinde tırsıp kasılıp of yine mi diyenlere (ve kendime) şunu diyorum: Hayat o kadar hızlı akıyor ki biri bize “biraz yavaşla, sakinle, elinde avucundakini değerlendir, hep ileri hep ileri nereye kadar, gidemediğin yerde bir dur, arkana dön bak” demeden durup da değerlendiremiyor, yolunda gitmeyeni ele alamıyoruz belki. Merkür gerilemeleri işte bunun için birebir. Yeniye başlamak değil, eldekilere odaklanmak için.

11 Ekim – 30 Ekim arası elimizde derinlemesine konuşulması, incelenmesi, yeraltından açığa çıkarılması gereken ne konular vardıysa şimdi o zamana dönüp çözülmemiş, ele alınmamış, tıkanmışları değerleme zamanı.

Akrep’teki Merkür sezgiseldir, laga lugaya gelmez, bir dedektif niteliğinde çalışabilir, görünmeyen derin gerçeğin araştırmasındadır. Haritamızda Akrep hangi yaşam alanında yer alıyorsa oraya dönüp halının altına süpürülmüşleri çıkarıp temizlemek için kilit zaman.

Hepimize iyi yolculuklar.

MeRAkrep