Venüs Akrep’te (8 Ekim – 1 Kasım 2019)

Aşk, sevgi, ilişkiler, ortaklıklar, değerler, para sistemi ve sanata yaklaşımlarda (Venüs) derinliğin, gücün, siyah beyaz kutupsallığının, ya hep ya hiç demenin ve görünmeyen ihtirasların (Akrep) ön planda olacağı bir aya giriyoruz.

Venüs Akrep’te kendini çok rahat hissetmez, ilişkilere rahatlıkla güvenemez. Aşkını, ilişkilerini yeraltında yaşar, derinlerde tutar, karanlıkların içinde hakikatiyle, cazibesiyle beslediği dişil enerji ve dönüşüm temasını içerir. Tutkuyla birleşebilir, ölüme kadar bu birliği götürebilir. Öte yandan ölme pahasına bile bırakmayabilir çünkü bırakmak (metaforik bir) ölmektir.

Akrepler doğada çift yaşar ve biri öldüğünde diğeri onun intikamının peşine düşer. Halbuki mesele aşkta, ilişkilerde ve değer yargılarımızda o öfkeyi dönüştürmek, arındırmak ve sevgiyle yaratmaktır. Venüs Akrep’te diğerinin içinden geçerek (psikolojik ve/veya cinsel olarak) kendini yeniden yaratır, ancak bu diğerine ruhen tam olarak teslim olduğunda gerçekleşir. Halbuki ilişkiye teslim olmamak için kişisel ölümü göze alabilir, ilişkisel güç savaşlarına girebilir, karşındakinin ruhunu avcunun içinde tutarak manipülasyonlara sarabilir.

Buradaki soru karanlığın içinde yine karanlığa tutunmak mı (dark side) yoksa karanlığın içinden geçerek zıt kutup aydınlığa dönüşmek mi (bright side)?

12-13 Ekim Venüs-Uranüs karşıtlığı – İlişkilerimizde sürpriz açılımlar, kopuşlar olabilir. Kadın kontaktlarımızla derin ve uyandırıcı yüzleşmelere girebiliriz. İlişkilerimizde saklayıp sakındığımız bazı dinamikler su yüzüne çıkabilir. Para giriş çıkışı, para piyasaları, kur fiyatlarıyla ilgili dalgalanmalar olabilir.

17-18 Ekim Venüs-Kuzey Ay Düğümü üçgeni – Karmik gelişim yönünün kendimizi beslemek, kendimize şefkat gösterip annelik etmek olduğu şu zamanda ilişkilerimizdeki dürüstlüğümüz üstünden şifalanabiliriz.

21-22 Ekim Venüs-Neptün üçgeni – Yaratıcılık, sanat, müzikle ilişkilerimizi besleyebilir; aşkın özlemlerimizi ilişkilerimizin içinden geçerek bütünleyebiliriz.

29 Ekim Venüs-Merkür-Ay Akrep’te – İhtiyaçlarımız, ilişkilerimiz, sevme biçimimiz, kendimizi ifade etme şeklimiz iç dünyamızın derin gerçekliğinde birleşebilir.

30 Ekim Venüs-Merkür kavuşumda, Merkür durağanlaşıyor – İlişkilerimizle ilgili ifade etmemiz gerekenler yavaş yavaş tıkanmaya başlayabilir. Geri dönüp değerlendirme yapma zamanı gelir.

VEAkrepte