Venüs Boğa’da (15 Mayıs – 9 Haziran 2019)

Aşk, güzellik, ilişki ve değerler gezegeni Venüs bugün evine dönüyor, Boğa’ya geçiyor.

Boğa’daki Venüs tensellik ve haz alma odaklı bir ilişki getirir. İlişkiye sahip çıkan, sağlamlayan taraf olabilirken paylaşmayan, vermeyen taraf da olabilir. Haz, güzellik ve sahip olunanlarla hayattan keyif alma unsuru önem kazanırken, bu yerleşimde tembellik ve ağırlığı da yanında getirebilir. Her şeyin duyusal tarafıyla hissedilmesi, değerlendirilmesi, sahiplenilmesi söz konusudur. Paraya ve maddiyata düşkünlükle beraber bu minvalde (bazen fazlasıyla) biriktirmeye de müsait olunabilir. Eşya, insan, para, ilişki.

Önümüzdeki bir ay ilişkilerimizi, değerlerimizi ve güzelliğe bakışımızı dokunduğumuz, tattığımız, göz zevkimizi okşayan, kulağımıza iyi gelenlerle parlatabilir, hepimizin içindeki Venüs’ü doğadan (ve kendi içimizdeki doğadan) gelenlerle tutabilir, sabitleyebilir, güzelleştirebilir ve en önemlisi bunun tadını çıkarabilir miyiz?

18-19 Mayıs tarihlerinde bütün bu temalara farklı bir şekilde bakarak, yapılmayanı yaparak ilişki, aşk, güzellik ve değer anlayışımızı yenilemek mümkün olabilir. Belki sıradışı bir estetik anlayışı, belki sürpriz bir ilişki, belki uyandırıcı bir değer sistemi. 19 Mayıs geceyarısı Akrep’teki Dolunay’la birlikte evreka evreka!

30 Mayıs – 3 Haziran arası ise otomatik ilişki, güzellik ve değer kalıplarını, o katılığı, görev için üstlenilenleri bırakmak, daha iyisi için sorumluluk almak ve uzun soluklu bir dönüşüm için bu yola adım atmanın desteğini hissedebiliriz. Tüm bu yapılacak, edilecek, bırakılacaklar etrafında hayalgücüne, ilhamlara yer vermeyi; gidene değil ayağımıza kolayca gelene bakmayı unutmadan, o açıklık ve teslimiyette kalarak.

VenusBogada

 

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s