Koç’ta Dolunay – 25 Eylül 2018

Ekinoksun hemen üstüne bu sabah 05.51’de Ay dolun haline ulaştı ve Koç’ta Dolunay fazı gerçekleşti.

Terazi dönemine girmemizle beraber birebir ilişkilerin gündemimize oturduğu bu dönemde karşımızdakini kaale alarak, diplomasi ve uyum içerisinde bizlik ilişkisini oluştururken duygusal olarak ‘ben’e dair istediklerimizi ifade etmenin, ben demenin içsel çelişkisini hissedebiliriz.

Koç’taki Ay’la sıkı bir kavuşum halindeki ‘yaralı şifacı’ Chiron’la gelen geçmişin gömülü yara ve öfkeleri isteklerimizi ve çıkmak istediğimiz yolu ifadede geri çekebilir ya da kendimizi zaptedilmesi güç bir yaralı hayvan gibi bu acıyı kusarken, başkasının canını acıtırken bulabiliriz. Burada Terazi – Koç karşıtlığına T kare yapan ve kendi burcu Oğlak’ta güçlü olan Satürn’ü es geçemeyiz. Kontrollü olmak ve biz-ben gelgitinde ne kendimizden vererek ne de karşımızdakini ezerek dengeyi sağlamak için içimizdeki gerçek ve gerçekçi otoritenin sesine güvenmek, onu baskılayıcı, suçlayıcı, yalnızlaştırıcı bir unsur olarak değil, aksine, sorumluluğunu alan, ne seçtiğini nerede durduğunu bilen, neyi gerçekten ifade etmek neyi uzlaşmaya bırakmak gerektiğinin ayırdını yapan bir olgun ses olarak kullanabiliriz. Bu olgun sesi dış dünyada da bulabiliriz. Bir baba figürü, hoca, öğretmen, aklına seçimlerine sağduyusuna güvendiğimiz bizden yaşça büyük bir aile büyüğü, ‘otorite’.

Terazi’deki Güneş’le kavuşum halindeki Merkür de bize diplomasi ve uzlaşma dilini kullanarak iletişimin dengesini sağlamayı, konuşmayı, dinlemeyi gösteriyor. Öte yandan uzlaşmak için uzlaşmak, sadece uyumlanmak ve dengeyi bozmamak adına geri çekenleri bırakmayı değil, tüm bunları geçmişte acıtmasına rağmen barışçıl ve adeletli bir dille ifade ederek artık acıtmamasını seçmeyi teşvik ediyor. Kendi kendimizi bunların sorumluluğunu alarak ilerletebilir, olgunlaşma yolunda basamakları yavaş yavaş çıkabiliriz. Koç’taki duygusal olarak son derece sabırsız Dolunay’a rağmen.

Dolunay’ın yöneticisi Mars Kova’da bunu bir takım arkadaşlığı, grup eşitliği ve insani çerçevede yansıtmak için destek veriyor.

Sabianlar 2 derece Koç burcunda gerçekleşen Dolunay için ne demişler, ona da bakalım.

Bir grubu eğlendiren bir komedyen.

Her bireyin kimliği kişisel deneyimlerinin saf ve bütünsel potansiyeline yansır. Bu da yepyeni, kendini aşan bir bakış açısı sunar. Kişi her diğerleriyle ilişki içine girdiğinde kendine fayda sağlayacak her rolü oynayabileceğini keşfettiği gelişmiş bir bireysellik içindedir. Bu da ona kişisel hayat provasında sürekli bir özgüven sağlar. Anahtar sözcük SERBEST BIRAKMAK’tır. Olumlu kullanıldığında tam ve özgürce kullanılan kişisel ifade sayesinde kişiliğin gücünü gösterir. Olumsuz kullanıldığındaysa boş ve anlamsız ilgi sapmalarıyla ortak sorumluluğu gözardı ardı etmeye götürebilir.

The Sabian Symbols in Astrology, Dr. Marc Edmund Jones

Dolunayın şifalandırıcı dengesini bulmamız niyetiyle..

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s